Gerçek: Gizli bilgi güçtür

Zorlu PSM’nin Talimhane Tiyatrosu ile son ortak yapımı olan Gerçek oyunu ilki 12 Aralık’ta olmak üzere dört oyunluk bir programla Zorlu PSM Platinum sahnesinde olacak. Son dönemin en heyecan verici yazarlarından biri olarak nitelendirilen, hem romanları hem de oyunları ile pek çok prestijli ödül kazanan Fransız yazar Florian Zeller’ın aynı isimli oyunundan Türkçe’ye uyarlanan Gerçek, 25 Ocak’a kadar dört kez sahnelenecek.

gercek-1-13134

Artificial Snow isimli ilk romanını 20 yaşında yazan ve tüm işleri pek çok dile çevrilen Florian Zeller’in 2011’de kaleme aldığı Gerçek, seyirciyi birbirleriyle arkadaş olan iki çiftin yalanlarla dolu hikayeleri arasında gerçeğin izini sürmeye davet ediyor. Dört karakterin ağzından farklı versiyonları dinlediğimiz hikayelerin içinde keyifli bir şekilde kaybolurken gerçeğin peşine düşeceğiniz oyun son saniyesine kadar size şaşırtmaya devam edecek.

Nefes kesen sahneleriyle seyircinin algısını sahneden sahneye değiştiren ve gerçeğin göreceliği üzerine düşündüren bir komedi olarak tasarlanan oyunun çevirisi Kerem Ayan’a ait. Uyarlaması ve yönetmenliğini Mehmet Ergen’in yaptığı oyuna performanslarıyla hayat verecek isimler ise Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder. Şuan açıklanan programda 12 – 13 Aralık, 4 -25 Ocak olarak dört kez sahnelenecek oyunun hızla tükeneceğini tahmin ettiğimiz biletleri için buraya tıklayabilirsiniz.