Woodkid “S16” turnesinde İstanbul’a da uğruyor

Nefes kesen video klipleri, damaklarda kalıcı tatlar bırakan canlı performansları ve çarpıcı prodüksiyonlar neticesinde her biri farklı birer deneyime dönüşen parçalarıyla elini attığı her alanda özel işler ortaya çıkaran Woodkid, 2020’de yayımladığı 2. albümü S16’in turnesi kapsamında İstanbul’a da uğruyor. Fransız müzisyen, tasarımcı ve yönetmen Yoann Lemoine’ın elektronik müzik projesi Woodkid, 17 Aralık’ta Zorlu PSM’de.

S16 için geri sayımın sürdüğü Mayıs 2021’de Woodkid’le bir Zoom görüşmesinde buluşmuş, hem pandemi deneyimlerini hem de yedi yılın ardından gelen albümüne dair ipuçlarını sormuştuk. Bant Mag. soruyor, Woodkid cevaplıyor röportajını buradan izleyebilirsiniz.

Woodkid’in serüveni Mystery Jets, Moby, Taylor Swift gibi isimler için çektiği çarpıcı kliplerle başladı. Derken Richie Havens’ın bir klip çekiminde hediye ettiği ukulele ile şarkılar yazmaya başladı, ilk yayını “Iron”la uluslararası sahnede büyük yankı uyandırdı. Şarkının Assassin’s Creed’de de kullanılmasıyla birlikte artan popülaritesinin yarattığı beklentiyi karşılayan 2013 çıkışlı The Golden Age albümüyle müzik kariyerinin ilk uzun anlatısını yarattı. Film müzikleri, düetler ve konsept işlerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında parmak ısırtan sahne şovlarına imza attı. Universal etiketli son albümü S16 için de büyüleyici bir performans hazırladığına şüphe yok. 17 Aralık’ta gerçekleşecek konserin biletleri an itibariyle satışta, buradan ulaşabilirsiniz.