Gerçek Phoebe Bridgers ile tanışma: “I See You”

Phoebe Bridgers’ın yoldaki albümü Punisher’dan üçüncü parça “I See You” gölge oyunlarıyla süslenen lirik videosu eşliğinde paylaşıldı. 

Aslında Phoebe’nin planlarında şarkıyı “ICU” adıyla paylaşmak olduğu söyleniyor ancak bu kısaltma İngilizce’de yoğun bakım ünitesi anlamına geldiğinden; içinde bulunduğumuz atmosferi düşününce “tüm dünyaya bir iyilik” yaparak parçanın ismini değiştiriyor. “I See You”, Bridgers’ın eski erkek arkadaşı, baterist Marshall Vore ile yazdığı ve ilişkileri hakkında hislerini çekinmeden, tüm sıcaklığıyla yansıttığı bir parça. 

Punisher’dan dinlediğimiz “Kyoto”, “Garden Song” ve “I See You”ya bakılırsa Bridgers, ilk uzunçaları Stranger In The Alps’in saf indie folk ezgilerinin dışına taşıyor ve şarkılarında başarılı bir şekilde gözlemlenen hikâye anlatıcılığını atmosferik tınılarla harmanlıyor. Phoebe bu değişimi şöyle açıklıyor: “Prodüksiyon ilk albümümden tamamen farklı. İnsanlar beni hâlâ bir folk müzisyeni olarak görüyorlar ancak ilk albümümde prodüksiyonu başkalarına bırakmıştım.” 

19 Haziran’da Dead Oceans etiketiyle yayımlanacak albüm için sanatçı, Tony Berg ve Ethan Gruska ile birlikte çalıştı. Phoebe Bridgers’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu, evinin farklı odalarında gerçekleşecek canlı “dünya turnesiyle” ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.  

Yazı: Asena Büyük