Gerilim dolu polisiye “The Little Things”den fragman

Denzel Washington’ı en son bıraktığımızda Equalizer 2 filminde sokaklarda adaleti sağlamakla meşguldü. Şimdiyse kendisini bir dizi korkunç cinayeti çözmeye ve adaleti sağlamaya çalışan bir şerif rolünde izleyeceğiz. Üstelik Rami Malek ve Jared Leto eşliğinde.

Ünlü oyuncu, yeni filmi The Little Things’de Kern County Şerif Yardımcısı Joe “Deke” Deacon karakterine hayat veriyor. Deke, şehri terörize eden ve kadınları kendine hedef seçen bir katili yakalama sürecinde LA polisine yardımcı olması için görevlendirilecek. Ancak sadece kanıt toplaması için görevlendirilen baş karakterimiz, bunu yapmak yerine kendisi katilin peşine düşmeyi seçecek. LA polis departmanının başındaki çavuş olan Jim Baxter (Rami Malek) ise “kahramanımıza” bu süreçte gayri resmî destek veriyor olacak. Ancak, her ne kadar başlangıçta Deke’in polis içgüdülerinden etkilenmiş olsa da bir noktada bu soruşturmayla ilgili bir şeyler sakladığından ve işlenen cinayetlerin geçmişiyle bir ilgisi olduğundan şüphelenecek. 

Filmin gerilim dozu saklanan karanlık bir sırrın ve kovalanan bir katilin gölgesinde gitgide yükselirken şüphelendiğimiz ancak emin olamadığımız bir diğer nokta da aradığımız katilin kim olduğu sorusu olacak. 

Bir diğer olasılıksa, katilin şerifin ta kendisi olması! Klişe ama olayları çözmekte bu kadar yetenekli oluşunun ve “küçük ipuçları”ndan büyük resme ulaşmaktaki başarısının arkasında yatan neden cinayetleri işleyenin zaten kendisi olması olabilir. Sonuçta bu kadar yetenekli bir polisin 15 yıldır bir köşede terfi almayı beklemesi pek inandırıcı değil. Neyse, filme dair beklentilerimizi fazla yükseltmeden ve daha fazla komplo teorisi üretmeden sakince beklemek sanırım en iyisi olacak. Nitekim film epey gerecek gibi görünüyor.

The Blind Side ve The Founder’dan tanıdığımız John Lee Hancock filmin hem yönetmen hem de senaristi. Yapımda görev alan kadronun büyük kısmı da önceden birlikte çalıştığı insanlardan oluşuyor: Görüntü yönetmeni olarak John Schwartzman, yapım tasarımcısı olarak Michael Corenblith, kostüm tasarımcısı olarak da Daniel Orlandi’yi görüyoruz. Filmde kullanılacak müziklerse Thomas Newman’ın besteleri.

The Little Things, 29 Ocak 2021’de HBO Max’te yayımlanacak.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki

Yükleniyor...