Gezgin Salon Festivali ufukta göründü 

İKSV’nin 2017’de başlayan Gezgin Salon serisi, 25-26 Haziran’da Parkorman’da bir festival olarak geri dönüyor. Salon’un sınırlarına sığmayıp müziği bütün şehre yaymak için başlattığı Gezgin Salon bu yaz İstanbul’un özlediği hafta sonu festivali coşkusunu tekrar yaşatacak.

Şu ana kadar hep dönemin alternatif sahnesinin öncü isimlerini ağırlayan Gezgin Salon, festival için de heyecan uyandıran bir line-up açıkladı: 20 yıldır üreten Berlinli minimal tekno üçlüsü Moderat, ilk albümüyle çıkış yeri Fransa’dan yavaş yavaş bütün dünyaya ismini duyuran yıldız soul-funk grubu L’Impératrice, gizemli dream pop grubu Cigarettes After Sex ve organik karışımlarıyla her dinleyişte şaşırtan büyüleyici ses Tamino.

Cumartesi (25 Haziran): Moderat (live), L’Impératrice
Pazar (26 Haziran): Cigarettes After Sex, Tamino

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nin biletleri, Lale Kart üyeleri için 25 Şubat’ta başlayan indirimli ön satışın ardından 28 Şubat Pazartesi genel satışa açılacak. Programa çok yakında eklenecek sürpriz isimler için bir gözünüz Salon’un web sitesi ve sosyal medya kanallarında olsun.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı bu sene 50. yaşını sene boyu ardı arkası kesilmeyen etkinliklerle kutluyor. Etkinlikler kapsamında bu yaz Parkorman’da Nick Cave & The Bad Seedsi tekrar dinleyeceğiz mesela. Mutluluk veren bir diğer haber ise pandemi yüzünden kapılarını kapatmak zorunda kalan Salon İKSV’nin mart ayında harika bir programla geri döneceği. Kit Sebastian, Seafret, Other Lives, Palmiyeler, Jakuzi Jonathan Bree ve Ghostly Kisses, takvimdeki konserlerden bazıları.

Yazı: Elif Öz