Ghost yeni albüm için nabız yoklamaya başladı

Gizemli heavy metal grubu Ghost’un son albümü Prequelle’in üstünden 3 yılı aşkın bir süre geçti ve nihayet İsveçli gruptan yeni albüm için de sinyaller gelmeye başladı.


Halloween Kills filmi için kaydettikleri yeni parça “Hunter’s Moon”u Loma Vista etiketiyle yayımlayan ekip, geçtiğimiz haftalarda da Metallica cover projesi The Blacklist için “Enter Sandman” şarkısını yeniden yorumlamak üzere stüdyoya girmişti.

Minneapolis merkezli 93x Radio’ya konuk olan Ghost’un esas kişisi Tobias Forge, pandemi sürecinin üretimlerine olan etkisine dair açıklamalarda bulundu. Karantina şartlarında turnelere mola verip evde zaman geçirmenin kendisi adına iyileştirici bir deneyim olduğunu söyleyen Forge, yeni Ghost albümü için de yol kat edildiğinin ipuçlarını verdi. Henüz detaylarını paylaşamayacağını söylese de 2021’in büyük kısmını stüdyoda yeni albüm için çalışarak geçirdiklerinin altını çizmiş Forge.

Ghost, 2022’nin ilk haftalarında Volbeat ve Twin Temple’la uzun soluklu bir turneye çıkacak. Konserlerden önce yeni bir şarkı ya da albüm duyurusu gelir mi, merak konusu. Forge’un her albümde dönüşümden geçen Papa Emeritus karakteri, yeni albümle birlikte Papa Emeirtus IV formunda boy gösterecek. Pandemi öncesi son konserlerini Meksika’da veren Ghost, burada Papa Emeritus IV’u tanıtmaya başlamıştı.