Gillian Anderson başrollü western dizisi: The Abandons

Yazı: Melis Tire

X-Files‘ın Dana Scully’si, The Crown’un Emmy ödüllü Margaret Tatcher’ı Gillian Anderson, Netflix’te yayımlanacak Western dizisi The Abandons’ın kardosuna katıldı. Variety’nin haberine göre dizide izleyeceğimiz isimler arasında Game of Thrones ile tanınan Lana Headey var.

Sons of Anarchy dizisinin yaratıcısı Kurt Sutter tarafından kaleme alınan The Abandons’tan paylaşılan ilk resmî sinopsis şöyle:

1850’lerin Oregon’unda birbirinden farklı, sıra dışı ailelerden oluşan Manifest Destiny adlı grubun peşine düşecek. Topraklarına göz diken, zenginlikle yozlaşmış bir güç, onları zorla kovmaya çalışır. Bu terk edilmiş ruhlar, bir aile oluşturmak ve karşı koymak için kabilelerini birleştirir. Bu kanlı süreçte ‘adalet’ hukukun sınırlarının dışına taşmıştır.

Gillian Anderson, The Abandons dizisinde Constance Van Ness isimli karaktere hayat verecek. Güç, servet ve aile bağlarını her şeyin önünde konumlandıran Constance, dizinin “kötülerinden” biri olacak gibi görünüyor.

Projenin hakları Netflix tarafından Ekim 2022’de alınmış ve Lana Heady’nin rol alacağı duyurulmuştu. Fakat Hollywood’da yaşanan senarist grevi, The Abandons için de süreci uzatmış. 10 bölümlük ilk sezon siparişini kapan dizi an itibarıyla prodüksiyon sürecinde. Çeşitli bölümlerin yönetmenliğini The Witcher, Punisher, The Umbrella Academy ve Jessica Jones gibi Netflix yapımları için de sete girmiş olan Stephen Surjik üstlenecek.