Netflix’in ikinci Afrika orijinal yapımı “JIVA!” ile tanışın

Bir sokak dansı draması olarak tanıtılan JIVA!, Netflix’in pek sevdiğimiz Queen Sono’dan sonraki ikinci Afrika orijinal yapımı. Anlamı Hintçede “nefes” olan, sonrasında “hareket” ve “esinti” anlamlarında da kullanılan jiva, dizide içlerindeki dans etme aşkına sarılan gençlerin enerjisini ifade ediyor. 

JIVA!, çıkmaza giren işinden bunalan, aile dramasının ortasında kalan ve sürüncemeye giren aşk hayatından çıkış yolları arayan Ntombi’nin hikâyesine odaklanıyor. Dans yeteneğini yavaş yavaş keşfeden Ntombi için sokak dansçılığı yapmak onun aradığı kaçış bileti olabilir!

Cape Town merkezli Blue Ice Africa’nın yapımcısı olduğu projenin yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı Güney Afrika’nın en yüksek reytinglerini alan TV şovlarından biri olan Intersexions ve hit film Happiness is a Four Letter Word’un arkasındaki isim Busisiwe Ntintile. Dizi, Scottnes L. Smith, Mandla Dube ve Mmambatho Montsho tarafından yönetiliyor. JIVA!’da başrolde Candice Modiselle (Generations), Sne Mbatha (So You Think You Can Dance), Stella Dlangalala (Funny People Africa) ve kıdemli aktör Tony Kgorogeyi (Invictus, Mandela: Long Walk to Freedom) izleyeceğiz.

JIVA!’nın yayın tarihi henüz belli değil.

Yazı: Işıl Saykan