“Good Omens”in 2. sezonu Neil Gaiman tarafından yazılıyor

Son dönemde sayısı hızla artan fantastik edebiyat uyarlamaları arasında âdeta parlayan Good Omens’in Şeytan Crowley (David Tennant) ve Melek Aziraphale’i (Micheal Sheen) yeni bir sezonla dönüyor. Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın yarattığı evreni ekrana taşıyan Amazon Prime, 2. sezonun yolda olduğunu duyurdu.

Romana sadık kalınan ilk sezon, 6 bin yıldır “dost” olan Crowley ve Aziraphale’in dünyayı kıyametten kurtarma serüvenine sahne olmuş ve orijinal metindekiyle örtüşen bir final yapmıştı. Nitekim Neil Gaiman da bizzat dizinin senarist ekibinde yer alıyordu. Şu sıralar Netflix’in heyecanla geri sayımını yaptığı Sandman projesiyle de meşgul olan Gaiman, 2. Good Omens sezonunda da yaratıcı ekipte. 1990 yılında yayımlanan romanın kaldığı yerden, aynı karakterlerle bir devam öyküsü yazıyor. 2015’te hayatını kaybeden Terry Pratchett’la yıllar içinde birçok kez olası devam fikirleri üzerine konuşmuşlar. Dizinin yeni sezonu için de bu fikirleri baz almış Gaiman.

David Tennant yaptığı açıklamada yeniden Michael Sheen’le kamera karşısına geçmek konusunda duyduğu mutluluktan ve bir kez daha Neil Gaiman’ın yazdığı metinleri dillendirecek olmanın yarattığı heyecandan bahsediyor. 

2. Good Omens sezonunda Crowley ve Aziraphale Londra’da, canlıların arasında yaşantılarını sürdürüyor olacak. Beklenmedik bir ziyaretçinin kendilerine ulaşmalarının ardından yine gizemli bir maceranın içine atılacaklar. Yine 6 bölümden oluşacak yeni Good Omens sezonunun çekimleri önümüzdeki aylarda İskoçya’da başlayacak. Prömiyer tarihi ise bilinmiyor.