Korkuya mahal yok: Görkem Karabudak’tan yeni şarkı

Yazı: Cem Kayıran - Fotoğraf: Deniz Bankal

Birkaç aylık boşluklarla yayımladığı; aralarında birer Gülinler ve Tuğçe Şenoğul düetinin de bulunduğu teklilerine bir yenisini daha ekledi Görkem Karabudak. Bir kez daha işin mutfağına tek başına daldığı parçasının ismi “Kaygılar Park / Korkmak İçin Yanlış Zaman”. Epik bir açılış yapıyor, sonrasında 70’ler ve 2000’ler arasında mekik dokuyan bir işitsel âlem yaratıyor. 

Yine çok katmanlı ve değişken bir kurguya sahip bir parça dinliyoruz Görkem’den. Synthesizer ve gitar soloları, ayaklandıran bir groove… Her köşesinde ilgi çekici nüanslar duymak mümkün. Sözleri de zamanının ruhuna kadeh kaldırıyor: “Zalimin olduğu yerde korkmak için yanlış zaman. İşler zıvanadan çıktı, alalım hesapları yavaştan.”

Nitekim “Kaygılar Park / Korkmak İçin Yanlış Zaman” için kaleme aldığı duyuru metninde de bitmeyen direniş hâlimizi yankılamak istediğine dikkat çekiyor Görkem Karabudak da:

“Menzildeki her cismin ve sesin, onlara olan aidiyetlerini kaybedenler için tarifsiz bir işkenceye dönüştüğü; şuurunu yitirmiş bir güç ve hipnotize ettiği nefret ordusu tarafından her gün farklı şekillerde bedenlerine ve ruhlarına kastedildiği bir coğrafyada, kendi sesleri ve renkleriyle var olmaya çalışan herkes için.”

“Kaygılar Parkı/ Korkmak İçin Yanlış Zaman”, sonbaharda buluşmayı umduğumuz ilk uzunçalardan önce dinlemeye açılan muhtemelen son parça olacak. Söz, müzik, aranje, kayıt ve prodüksiyonu bizzat Görkem Karabudak üstlenmiş. Mastering Evren Arkman imzalı. Kapak görseli ise her Görkem Karabudak yayınında olduğu gibi Deniz Bankal’dan.