“Gossip Girl”ün yeni karakterleriyle tanışma

HBO Max’in Gossip Girl’ü günümüz sosyal medya çağına göre yeniden uyarlayacağı haberi, dizinin birçok takipçisini heyecanlandırmıştı. Meşhur Upper East Side sosyetesine taze kan getiren oyunculardan her biri, karakterini tanıtan bir fotoğraf, bir isim ve bir sözcük içeren bir postu Gossip Girl’ün Instagram sayfasında paylaştı. 

Paylaşımlarda Thomas Doherty, Whitney Peak, Eli Brown, Jordan Alexander, Savannah Lee Smith, Evan Mock ve Zión Moreno’nun hayat verdiği karakterleri az çok tanımaya başlıyoruz. Setten çekilen fotoğraflarda gördüğümüz ve HBO Max’in rebootla ilgili ilk açıklamasında söz verdiği üzere, temsil nezdinde eskisinden daha fazla çeşitlilik var. Beyaz olmayan daha fazla baş karakter olmasının yanı sıra daha fazla LGBTİ+ ilişkiye yer verilmiş. 

Senarist ve yapımcı Joshua Safran, adaptasyonla ilgili ilk duyurulardan birinde şunları söylemişti: “Dizi, dünyanın şu anda nasıl göründüğü, zenginlik ve ayrıcalığın nereden geldiği ve bununla nasıl başa çıkıldığıyla ilgileniyor.” Kasımda başlayan çekimler salgın sebebiyle ertelemelere uğrasa da, serinin bu yıl içerisinde yayımlanması bekleniyor. 

Yazı: Cansu Çubukçu