Graham Coxon’ın çizgi evrenine hoşgeldik

Damon Albarn’ın Gorillaz’la atıldığı çizgi maceranın ardından, müzik ve çizgi dünya arasında bir bağ kurmaya hazırlanan bir başka Blur üyesi daha var.Geçtiğimiz aylarda King Diamond’ın Abigail albümünü çizgi romanlaştıran, sonrasında da bilim kurgu anlatısı This Is Where We Fall’un müziklerini Mitski’ye emanet eden Z2 Comics’in sıradaki yayını, Blur gitaristi Graham Coxon’ın zihninin derinliklerinden çıkan Superstate. 15 çizgi hikâye için 15 çizerle çalışan Coxon, Superstate’e eşlikçi 15 şarkılık bir albüm de hazırladı. 

Hem kitap, hem albüm 27 Ağustos’ta piyasada olacak. Coxon’a hikâyelerini kâğıda dökerken Alex Paknadel ve Helen Mullane eşlik etmiş. Çizerler arasında Kendall Goode, Kim Canales, Luisa Russo, Minerva Fox ve Vertigo Comics, Karakarga Yayınları ile Fişek Dergi için yaptığı çalışmalarla da tanıdığımız Taylan Kurtuluş var.

Graham Coxon’ın Superstate müziklerinden dinlediğimiz ilk parça, açılış öyküsü “Yoga Town” için yazılmış olan aynı isimli parça. Kendisine vokallerde daha önce Hot Chip’le bir düetini de dinlediğimiz Valentina Pappalardo eşlik ediyor. Kendall Goode’un çizimleri eşliğinde hazırlanan video klibi de burada

Çizgi roman 3 farklı versiyonda satışa çıkacak. Superstate’le ilgili detaylar için buradan Z2 Comics’in web sitesine ulaşabilirsiniz.