Greenify Festival, Hooverphonic ile şehre dönüyor

Uzun bir aradan sonra yeniden düzenlenen tek günlük mini festival Greenify, 14 Temmuz Cuma günü Maximum Uniq Açıkhava sahnesinde gerçekleşecek. Festivalin headliner’ı, mayıs ayında mariachi müziklerinden ilham alan yeni şarkısı “Por Favor”u yayımlayan Belçikalı grup Hooverphonic.

“2Wicky”, “Eden”, “Mad About You”, “Anger Never Dies”, “Amalfi”, “Badaboum” ve “Romantic” gibi hit parçalarıyla, indie pop ve trip-hop ekseninde bir külliyat oluşturan Hooverphonic, 1995’ten bu yana üretimlerini sürdürüyor. Alex Callier (söz yazarı/prodüktör) ve Raymond Geerts’in (gitarist) temelini oluşturduğu kadrosu her daim dönüşen grup, 2020’de Geike Arnaert’in büyülü vokalleriyle mikrofon başına geçmesiyle nihai kadrosuna ulaştı. 

2022 sonlarında “Mysterious” adlı tekliyle yeni albümünü duyurmuştu Hooverphonic. 90’ların elektronik müziğinden fazlasıyla beslendiklerini ifade ettikleri albümün karanlık sözler barındırdığını ve “Hooverphonic için yeni bir seviye” sunduğu yönünde ipuçlarımız mevcut fakat henüz albümün yayın tarihi ve detayları gizemini koruyor. 

Epifoni ve Kod Müzik organizasyonu ile düzenlenen Greenify Festival’da sahne alacak diğer isimler de şu sıralar yeni albüm hazırlığında olan İstanbullu synth-pop projesi Jakuzi, hip hop’tan 70’ler rock tınılarına uzanan geniş sonik haritasıyla harikalar yaratan Fransız müzisyen Hugo Kant ile müzisyen ve prodüktör Övünç Dan’ın karanlık dehlizlere daldığı solo projesi Kana Kana

Saat 17.00’de kapıların açılacağı festivalin biletleri Biletix’te.