Güney Kore yapımı zombi dizisi “All Of Us Are Dead”, yakında Netflix’te

“Olağanüstü bir kriz esnasında okulda kapalı kalan öğrenciler, yayılmaya devam eden zombi salgınıyla mücadele etmek zorundadır…”

Netflix, Güney Kore orjinli zombi dizisi All Of Us Are Dead’i kataloğuna katmaya hazırlanıyor. Kökleri Güney Kore’ye dayanan dijital çizgi roman ve manga platformu Webtoonda yayımlanan Now At Our School serisinden ilham alan seri, bir grup lise öğrencisine odaklanıyor. 

Webtoon serilerinin Güney Kore’nin dışında Endonezya, Tayland ve Tayvan’da da fazlasıyla popüler olduğunu göz önüne alınca, son yıllarda çizgi roman uyarlamalarına ağırlık veren Netflix’in geniş bir markete atılım yaptığı kendini belli ediyor. Seriyi uyarlayacak ekip ise senarist Chun Sung-il ve yönetmenler Lee JQ ile Kim Nam-su’dan oluşuyor. Dizinin prodüksiyonu da JTBC Worldwide’a teslim. 

Netflix serinin ne zaman yayımlanacağına dair bir açıklama yapmadı. Güney Kore sineması, zombi konusunu temel alan Train To Busan gibi başarılı örneklere sahip. Bu sebeple yeni zombi dizimiz için gönül rahatlığıyla heyecanlanabiliriz. 

Yazı: Can Özsoy