Hatay Barış Koşusu bu sene çevrimiçi ortamda

“Düşlerinde özgür dünya.” mesajıyla çalışmalarını sürdüren Ali İsmail Korkmaz Vakfı, deprem sonrası eylem planını paylaştı. “Vakıf binamız yıkıldı, herkes gibi bizim de kayıplarımız, iyileşmesi çok uzun zaman alacak yaralarımız var. Ancak umudumuz ayakta!” diyen ALİKEV, Ali İsmail Korkmaz Bursu’ndan yararlananlara burs desteğini kesintisiz olarak devam ettireceğini, ailesi veya kendisi depremden etkilenen üniversite öğrencilerine de tek seferlik acil burs desteği sunmak için planlamalar yaptığını açıkladı.

Ailesi ve kendisi depremden etkilenen ALİKEV çalışanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve paydaşları, Travma Çalışmaları Derneği ile psikososyal destek eğitimi alacak. Vakıf, hem Antakya’yı bekleyen göç tehlikesine karşı önlem almak hem de kentin yeniden inşasını kültürel birikimini koruyarak gerçekleştirebilmek amacıyla merkezi ve yerel yönetimler için politikalar ve kamuoyu oluşturmayı hedefliyor.

Her sene Ali İsmail’i doğum gününde anmak için düzenlenen Hatay Barış Koşusu bu kez dijitale taşınıyor. Detaylar ilerleyen günlerde bariskosusu.com üzerinden paylaşılacak. ALİKEV, tespit edilen ihtiyaçlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek üzere bir toplantılar dizisi etrafında bir araya gelmenin yanı sıra deprem nedeniyle yıkılan gençlik merkezi işlevli vakıf binasını da yeniden yapmak için çalışacak. Uzun süredir hazırlıkları devam eden İstanbul ofisini hızla faaliyete geçecek hâle getirmeyi planlayan vakıf, Genç Sanatçı Fonu programının yeni dönemi için de hazırlıklara başladı. Bu kapsamda gençler tarafından hazırlanan 13 proje desteklenecek. ALİKEV’e buradan bağışta bulunmak mümkün.