Hayaldi, gerçek oldu: “How I Met Your Father”

Televizyon dünyasında bir dönemin popüler dizi ve filmlerini yeniden hortlatma girişimleri tam gaz devam ediyor. Şu sıralar Netflix’te boy göstermesiyle yeniden gündeme oturan Friends’in reunion özel bölümlerinin çekimlerinin tamamlandığı haberlerinin ardından How I Met Your Mother’ın yıllardır hakkında söylentiler çıkan reboot projesi de gerçek oluyor.

CBS’de dokuz sezon yayında kalan ve 2014’te final yapan How I Met Your Mother, yakın geçmişin en başarılı sit-com işlerinden biri. Dizinin ulaştığı efsane mertebesinden nemalanmak isteyen yapımcıların başka karakterlere odaklanacak How I Met Your Father isimli bir uzantı için kolları sıvadığı ara sıra gündeme gelse de proje bir süredir rafa kaldırılmış gibiydi. 

2014’te Frances Ha yönetmeni Greta Gerwig’in başrolünde olduğu ve yönettiği, Emily Spivey’nin de yapımcılığını üstlendiği bir pilot bölüm çekilmiş fakat alıcı bulunamamıştı. Ardından This Is Us ve Love, Victor gibi yapımlarla tanınan Elizabeth Berger ve Isaac Aptaker; sonrasında da Alison Bennet söz konusu projeyi hayata geçirmeye niyetlenmiş ama somut adımlar atamamıştı.

Elizabeth Berger ve Isaac Aptaker ikilisi, bu kez hedeflerine ulaşmış gibi görünüyor. How I Met Your Father için -bilinen- dördüncü girişim sonuç verdi ve Hulu diziye yeşil ışık yaktı. Başrolde izleyeceğimiz isim de belli: Hilary Duff.

Orijinal versiyona benzer şekilde, yakın gelecekte Sophie isimli bir karakterin oğluna, babasıyla nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlayacak dizi. Anlattığı hikâyelerse 2021’de geçecek. Sophie ve yakın arkadaş grubunun hayattan neler bekledikleri, dating uygulamaları çağında aşkı nasıl buldukları ve kendilerini tanıma süreçlerini izleyeceğiz.

Hilary Duff, kariyerinde kimi harika karakterleri canlandırmış olduğu için kendini şanslı hissettiğini ama Sophie rolü için ayrı bir heyecan taşıdığını söylüyor. Kendisi How I Met Your Mother’ın da büyük bir hayranıymış. Orijinal dizinin yaratıcıları Carter Bays ve Craig Thomas yeni serinin yürütücü yapımcıları Berger ve Aptaker’ın kendisine güvenmiş olmasının gurur verici olmasının yanı sıra biraz da tedirgin edici olduğunu dile getirmiş.

Hilary Duff’ın gündemdeki diğer projeleri

Son olarak 2019 tarihli gerilim filmi The Haunting of Sharon Tate’te Sharon Tate performansıyla sinema perdesinde gördüğümüz Duff, 15 Nisan’da başlayan final sezonuyla Younger dizisinde bir kez daha Kelsey karakteriyle karşımıza çıktı. 

Hilary Duff’ın rol alacağı bir başka reboot da kendisini Hollywood dünyasına tanıtan, 2001-2004 aralığında iki sezon yayımlanmış çocuk dizisi Lizzie McGuire’ın yenilenmiş versiyonu. 17 yılın ardından karaktere geri dönen Duff, bu kez 30 yaşındaki bir Lizzie’ye hayat verecek. Çekimleri 2019 sonunda başlanan dizinin, bu sene bitmeden Disney+ ekranında olması planlanıyor.

Yükleniyor...