HBO Max ve Calm iş birliğiyle deliksiz uyku mümkün

Uyku kalitenizden memnun değil misiniz? Stres ve anksiyete ataklarıyla savaşmaktan yoruldunuz mu? Yatmadan önce size masal anlatılan çocukluk yıllarınızı mı arıyorsunuz? HBO Max’in yeni projesi, dertlerinize deva olma amacıyla tasarlandı.


WarnerMedia’nın streaming servisi HBO Max, karakteristik sesleriyle akıllarda yer edinen birçok ünlü ismi kadrosuna katarak, popüler uygulama Calm‘la iş birliğine gidiyor. A World of Calm ismindeki seride, vücudunu sakinleştirmek ve zihnini yatıştırmak isteyenlere, uyku desteği sağlaması için çeşitli hikâyeler sunulacak.

“Modern hayatlarımıza güncel bir panzehir” sloganıyla duyurulan proje, başka bir dünyaya doğru sürükleyici bir görsel yolculuğa çıkarma iddiasında… Nasıl hissetmek istediğimize göre şekillenen hikâyeler, yatıştırıcı ve sakin bir görsel/ses tasarımıyla, bilimsel veriler baz alınarak hazırlanmış. Her hikâye farklı bir ikonik sesle hayat bulacak. Bu seslerin sahipleri arasında Mahershala Ali, Idris Elba, Keanu Reeves, Oscar Isaac, Nicole Kidman, Zoë Kravitz, Lucy Liu ve Cillian Murphy gibi isimler var.

Calm uygulaması yetişkinler için uyku masalları fikriyle yola çıkmış ve rekor bir başarı elde ederek, 250 milyondan fazla dinleyiciye ulaşmıştı. Stres ve kaosun hayatımızı şekillendirdiği bu çağda, uygulamanın amacı konsepti günlük rutinin bir parçası hâline getirmek…

Yazı: Merdan Çaba Geçer