HBO Max’ten animasyon atılımı: “South Park”, “Rick & Morty”, “Looney Tunes” ve dahası

Netlix’in yakaladığı büyük başarının ardından farklı platformların streaming servisleri yakında hayatımıza girecek. Disney+, 12 Kasım’da ABD, Kanada ve Hollanda’da yayınına başlıyor. HBO’nun Mayıs 2020’de start alacak streaming platformu HBO Max için de iddialı bir katalog oluşuyor.

Friends ve The Big Bang Theory gibi hit sitcomlarla birlikte Pretty Little Liars, The Fresh Prince of Bel-Air gibi diziler, DC’nin film külliyatı (ki buna yeni Joker filmi de dahil) ve sayısız iddialı yapımın streaming haklarını alan HBO Max, özellikle animasyon severleri epey heyecanlandıracak yeni anlaşmalara imza attı. Geçtiğimiz haftalarda Studio Ghibli animasyonlarını ve dört yeni Adventure Time bölümünü kataloğuna eklediğini duyuran HBO Max’e yeni katılan animasyon yapımlara bir bakalım.

Comedy Central’ın belki de en popüler serisi olan South Park’ın streaming hakları, uzun süren bir yarışın ardından HBO Max’in oldu. Yayınlanmış 23 sezon ve yeni üç sezonu kapsayan anlaşmanın 500 milyon doların üstünde bir bedele imzalandığı konuşuluyor. South Park’ın yeni sezon bölümleri Comedy Central’da yayınlandıktan 24 saat sonra HBO Max’teki yerini alacak.

Animasyon severlerin heyecanla dördüncü sezonunu beklediği Rick & Morty de HBO Max’in iddialı transferlerinden biri. Adult Swim yapımı Rick & Morty’nin galaksiler ve paralel evrenler arası serüvenleri Mayıs 2020 itibariyle HBO Max’te izlenebilecek.

HBO Max’in “Çocuk ve aile” kuşağı için yaptığı ses getiren anlaşmalardan biri de Warner Bros. Animation’la yapıldı. Looney Tunes karakterlerinin yeni animasyon serilerini hazırlayacak HBO Max, Amerika’da büyük bir fenomen olan Hanna-Barbera evreninden Jellystone serisini de kaptı. Robert Zemeckis’in Looney Tunes karakterleriyle birlikte kurguladığı yarı animasyon yarı canlı aksiyon dizisi Tooned Out da HBO Max’e katıldı.

Cartoon Network’ün iki yeni yapımı Tig N’ Seek ve The Fungies! de yeni streaming platformunda izlenebilecek. Adventure Time: Distant Lands isimli dört bölümlük seriyle başlayan Cartoon Network – HBO Max ortaklığının kolları daha da uzayacak gibi görünüyor.

Platformun animasyon dışı özel yapımlarında da epey ilgi çekici dizi ve filmler var. Denis Villeneuve’ün çekeceği Dune: The Sisterhood, Anna Kendrick’in romantik komedisi Love Life ve Hiro Murai’nin çekeceği roman uyarlaması Station Eleven bunlar arasında. Anlayacağınız HBO Max, Netflix’e ciddi bir rakip olmak için hazır.