HBO, Targaryen Ailesi’nin geçmişini dizileştiriyor

HBO, televizyon tarihinin en başarılı ve büyük prodüksiyonlu yapımlarından biri olan Game of Thrones’un hanedanlığını uzun yıllar sürdürmenin yollarını arıyor. Game of Thrones’un büyük finalinin ardından spin-off diziler için kolları sıvayan HBO’nun Targaryen Ailesi’nin geçmişini konu edecek bir dizi için anlaşma imzalamak üzere olduğu söylentileri gündemde.

Serinin yaratıcısı George R.R. Martin’in geçtiğimiz yıl yayımlanan Fire & Blood kitabından hareketle yazılacak yeni dizi, Game of Thrones’da izlediğimiz olayların 300 yıl öncesinde geçecek. The Hollywood Reporter’ın haberine göre, proje ilk olarak GoT spin-off’ları için çalışılan Bryan Cogman’ın fikri olarak ortaya atılmış. Cogman daha sonra The Lord of the Rings dizisi için Amazon’dan gelen teklifi kabul edip projeden ayrılmıştı. Spin-off’lardan haklı olarak büyük beklentileri olan HBO da çözümü dizinin senaryosunu “güvenilir” bir isme teslim etmekte bulmuş: George R.R. Martin. Martin, senaryoyu Colony dizisinin yaratıcılarından Ryan Condal’la yazacak. Bu arada Game of Thrones kitaplarının yayın tarihleri hakkında her zaman kafa karıştırıcı açıklamalar yapan Martin’in Fire & Blood’ın ikinci kitabını yayımlama planlarını da birkaç ay önce dillendirdiğini hatırlatalım.

HBO’nun bir diğer Game of Thrones spin-off’unun çekimleri de geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Başrolünde Naomi Watts’ı izleyeceğimiz ilk spin-off, Westeros’tan binlerce yıl öncesine gidecek.