HBO’nun yıldızlar geçidi The Idol adım adım yaklaşıyor

Yılın en merak uyandıran televizyon projelerinden biri için nefesler tutuldu. Safdie Kardeşler filmi Uncut Gems ile oyunculuğa adım atan, American Dad!’in de bir bölümünü kaleme alıp mikrofon başına geçmiş olan The Weeknd, televizyon ve sinemayla olan valsini bir sonraki aşamaya taşıyor. A24 etiketi taşıyan ve HBO’dan altı bölümlük ilk sezon siparişini kapan The Idol dizisinden yeni bir teaser yayında.

Dizinin yaratıcı ekibinde Euphoria’yı önümüze getiren Sam Levinson‘ın yanı sıra Abel “The Weeknd” Tesfaye’nin bizzat kendisi bulunuyor. Şarkıcının uzun süredir çeşitli projelerinde birlikte çalıştığı “gece hayatı gurusu” Reza Fahim ve Neon Demon ile Succession’dan aşina olduğumuz senarist Mary Laws da senarist kadrosunda. Daha önce Atlanta ve The Girlfriend Experience gibi dizilerin çeşitli bölümlerini çeken, uzun metraj filmi She Dies Tomorrow‘dan da anımsanabilecek Amy Seimetz ilk başta yönetmen koltuğuna oturmuş; ne var ki yaratıcı farklılıklar nedeniyle tüm bölümlerin Sam Levinson tarafından çekilmesine karar verilmişti.

The Idol’ın genç bir pop yıldızını merkeze alarak Los Angeles’ın ışıltılı ve gizemli gece yaşantısına dalacağını biliyoruz. Baş karakterin aşk yaşadığı, şehrin gözde kulüplerinden birinin sahibi; aynı zamanda gizli bir tarikatın da lideri… Pop yıldızına Lily-Rose Depp, tarikat lideri sevgilisine de The Weeknd hayat veriyor.

Avustralyalı müzisyen ve oyuncu Troye Sivan, Blackpink’ten anımsanabilecek Koreli şarkıcı Jennie ile TV On The Radio solisti, animasyon sanatçısı, yönetmen ve Bant Mag. No:34 kapak sanatçısı Tunde Adebimpe; pek geniş oyuncu kadrosundaki isimlerden birkaçı. Debby Ryan, Rachel Sennott, Steve Zissis, Melanie Liburd, Elizabeth Berkley Lauren, Nico Hiraga, Hari Nef, Anne Heche gibi oyuncularla uzayıp giden bir liste var.