HBO’dan üç yeni Game of Thrones uzantısına daha yeşil ışık

Game of Thrones her ne kadar 2019’da, pek de beğenilmeyen bir final bölümüyle ekran yolculuğunu tamamlamış olsa da, HBO’nun altın yumurtlayan seriden vazgeçmeye pek niyeti yok.


Evreni genişletmek adına bir süredir çalışmalarını sürdüren kanal; orijinal serinin yüzyıllar öncesine dönüp Targaryen hanedanına odaklanacak House of Dragons’a, George R. R. Martin’in Tales of Dunk and Egg’inin uyarlamasına ve bir animasyon dizisine onay vermişti. Bu projelerden memnun kalınmış olacak ki, üç yeni Game of Thrones uzantısı için daha çalışmalara başlandı.

Prenses Nymeria, Lord Corlys Velaryon ve Flea Bottom odağımızda

Bunlardan 9 Voyagers ismini taşıyacak olanı; Deniz Yılanı, Dalgaların Efendisi ve Velaryon Hanesi’nin başı olarak tanımlanan Lord Corlys Velaryon’u işleyecek. Bu karakter ilk olarak Steve Toussaint suretinde, House of Dragons’da karşımıza çıkacak. Projenin yaratıcı kadrosunda Roma ve Gotham dizilerinin senarist ve yapımcısı Bruno Heller yer alıyor.

10.000 Ships adlı ikinci dizi, Dorne krallığını kuran Martell Hanesi’nin saygıdeğer bir atası olarak görülen savaşçı kraliçe Prenses Nymeria’nın hayatına odaklanacak. Hikâye, Game of Thrones‘daki olaylardan yaklaşık 1000 yıl öncesine dayanıyor ve Westeros zaman çizelgesinde, daha önce duyurulan projelerden de eski bir anlatı hâline geliyor.

Henüz ismi belirlenmeyen üçüncü proje ise başkent King’s Landing’den bir mahalleyi; Davos Seaworth ve Gendry Baratheon gibi karakterlerin doğduğu, labirent gibi dar sokakları ve kötü şöhretiyle bilinen Flea Bottom’ı mesken tutuyor.

Yazı: Elif Acun