Hulu, “Vahşi Kartlar” serisini iki farklı dizi olarak uyarlıyor

Game of Thrones ’un yazarı George R.R. Martin’in düzenlediği “Vahşi Kartlar” (Wild Cards) serisi, Hulu tarafından iki farklı dizi projesi şeklinde uyarlanıyor.


İlk kez 1987’de yayımlanan Vahşi Kartlar ’ın editörlüğünü George R.R. Martin üstleniyor. Seriyi kaleme alan ekipteyse Roger Zelazny, Walter Jon Williams, Howard Waldrop, Lewis Shiner gibi isimler bulunuyor. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra New York’u etkisi altına alan bir virüsün şehri aslar ve jokerler olarak ikiye bölmesinin anlatıldığı kitapta jokerler virüs etkisiyle canavarlaşan varlıklarken; aslar yine virüsün etkisiyle asil güçler kazanan diğerleri oluyor. Aslar ve jokerler, iyilik ve kötülük, hayatta kalmak ve ölüm arasındaki bu güçlü savaşı anlatan seri uzun yıllar okurları ile buluştuktan sonra iki ayrı dizi projesi olarak izleyicilerin karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Deadline’ın haberine göre projelerin senarisyosunu Andrew Miller yazıyor; yapımcılığını ise yine Andrew Miller, Melinda Snodgrass, Vince Gerardis ve George Martin birlikte üstleniyor. George R.R. Martin, HBO ile halihazırda devam etmekte olan sözleşme yükümlülükleri gereğince, senaryo yazımına karışamıyor.