İlk “Game of Thrones” spin-off’unun kadrosu şekilleniyor

HBO’nun yaklaşan ilk Game of Thrones spin-off’u House of Dragon’ın oyuncu kadrosu şekilleniyor. 2022’de yayına başlaması planlanan dizi, Targaryen hanedanının yükselişi ve çöküşünü konu edecek.

Yazar George R.R. Martin’in 2018’de yayımlanan Fire & Blood kitabından yola çıkarak hazırlanacak House of the Dragon, orijinal serideki olaylardan yüzlerce yıl öncesine götürecek. Dizide İngiliz oyucu Paddy Considine’ı King Viserys Targaryen rolüyle izleyeceğimiz açıklanmıştı. Şimdi de oyuncu kadrosuna eklenen yeni isimlerle heyecan körükleniyor.

Matt Smith, Olivia Cooke ve Emma D’Arcy

Viserys’in kardeşi Prince Daemon Targaryen’i canlandırmak üzere ekibe katılan isim Matt Smith oldu. Doctor Who’nun 11. Doktor’u olan Smith’i The Crown’un ilk iki sezonunda Prens Philip rolünde izlemiştik. Canlandıracağı karakter Daemon Targaryen, emsalsiz bir savaşçı olarak tanımlanıyor ve anlaşılan, kendisini genellikle ejderhasının sırtında göreceğiz.

Diziye eklenen bir diğer heyecan verici isim de Olivia Cooke. 2020’nin ses getiren filmlerinden Sound of Metal’da izlediğimiz Cooke, Yedi Krallık’ın baş danışmanı Otto Hightower’ın kızı Alicent Hightower’a hayat verecek. Karakterin tanıtımında “Yedi Krallık’ın en çekici kadını” yorumu yapılmış.

Viserys Targaryen’in kızı Princess Rhaenyra Targaryen rolüyle izleyeceğimiz oyuncu da Emma D’Arcy. Kendisi, bu yıl yayımlanan iki Amazon Prime dizisi Truth Seekers ve Hanna’da kamera karşısındaydı. “Bazıları Rhaenyra’nın her şeyle birlikte doğduğunu söylüyor; ama bir erkek olarak doğmamıştı” sözleriyle tanıtılan karakterin, erkek egemen anlayışla mücadeleyi temsil edeceğini tahmin ediyoruz.

10 bölümden oluşacak ilk House of Dragon sezonu, Ryan Condal ve Miguel Sapochnik ikilisine teslim edildi. Sapochnik ilk sezonda dört bölümün yönetmenliğini de üstlenecek. George R.R. Martin’in de dizinin yapımcı kadrosunda yer aldığını belirtelim. HBO’nun birden fazla Game of Thrones spin-off’u planladığı biliniyor.