Hedonutopia’dan albüm habercisi: “Bırak Gideyim”

Fırat Külçek ve Kerem Feyzi’den oluşan Hedonutopia, her seneye bir albüm geleneğini pandemi günlerinde de devam ettiriyor. Beşinci albüm Beyaz Durak, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle 23 Ekim Cuma günü yayımlanacak. Albümden ilk tekli “Bırak Gideyim”, Kutay Akyürek ve Sevinj Yusifova’nın yönettiği video klibiyle birlikte paylaşıldı. 

İkiliye göre “Bırak Gideyim”, derin bir denizde hareketsiz ve üzgün olduğumuzda boğulmanın nasıl daha kolay bir seçenek gibi göründüğünü; ölümlülüğümüzü ve hiçbirimizin hayattan daha zeki olmadığını hatırladığımızda yaşamaya nasıl da devam ettiğimizi anlatıyor. Fırat Külçek’in karakteristik vokal melodileri ve içe işleyen arpejlere kendimizi teslim ettiğimiz “Bırak Gideyim”, Hedonutopia’ya dair sevdiğimiz şeyleri tazelenmiş bir yaklaşımla sunuyor. 

Beyaz Durak’ı prodüktörsüz, ev ortamında kaydeden Hedonutopia; bu dönemde birbirlerini ve müzisyenliklerini yeniden keşfettiğini dile getiriyor. Her albümünde yeni yerlere yönelen ekibin, bu kez kendine döndüğü beşinci uzunçaları merakla bekliyoruz.

Yazı: Bensu Arslan