Pinhead suretindeki Jamie Clayton ile yeniden Hellraiser evreninde

Clive Barker tarafından yazılmış Hellbound Heart novellasından uyarlanan 1987 yapımı Hellraiser, aynı zamanda Barker’ın ilk yönetmenlik tecrübesiydi. Dokuz devam filmi gören evren, farklı hikâyeler ve farklı yönetmenler ile yaptığı yolculukta ilk filmin başarısını yakalayamasa da Pinhead karakteri korku sinemasının kültlerinden biri hâline gelmiş, ikon karakterler arasında anılmayı başarmıştı. 

80’lerin meşhur korku filminin evreninden bir hikâyeyi önümüze getirecek, Hulu etiketi taşıyan yeni Hellraiser filminden ilk fragman gün yüzüne çıktı:

Yönetmenliği David Bruckner’ın (The Ritual, The Night House) üstlendiği yapımda senaryo, son olarak The Sandman ve Foundation’ı kaleme almış David S. Goyer’a emanet. Goyer’ın Hellbound Heart’tan ilham alarak yazdığı filmin yapımcı koltuğundaki isim ise yüreklere su serpiyor: Evrenin yaratıcısı Clive Barker. 

Eski bir bulmaca kutusu aracılığıyla dünyaya çağırılan sado-mazoşist tarikat Cenobite’ların gelişiyle işlerin karanlıklaşacağı anlatıda, Cenobite’ların başı Pinhead rolünde Sense8 ve The L Word: Generation Q dizilerinden aşina olduğumuz Jamie Clayton’ı görüyoruz. Orijinal filmde Pinhead, Doug Bradley tarafından canlandırılıyordu. Bir diğer başrolde ise Grand Army’den anımsanabilecek Odessa A’zion var. Kadronun diğer yüzleri Brandon Flynn, Goran Visnjic, Drew Starkey, Adam Faison, Aoife Hinds ve Hiam Abbass…

Hellraiser 7 Ekim’de Hulu’da yayımlanacak.