“Hocus Pocus”un Sanderson kardeşleri, 27 yıl sonra yeniden bir arada

Kenny Ortega’nın yönettiği 90’ların kült korku komedisi Hocus Pocus’un devam filminin çekileceği geçtiğimiz mart ayında duyurulmuştu. Salem’in meşhur cadı kardeşlerini Sarah Jessica Parker, Bette Middler ve Kathy Najimy’nin canlandırdığı orijinal kadroyu eksiksiz izleyeceğimiz de yakın zamanda kesinlik kazandı. Hocus Pocus 2 çekimlerinden Sanderson kardeşlerin ilk fotoğrafını Bette Middler paylaştı.

Üçlüyü filmden önce beraber izleyebilmek için bir şans var. Bette Middler paylaşımıyla kendisinin öncülüğünü üstlendiği sivil toplum örgütü New York Restoration Project’e bağış toplanmak üzere gerçekleştirilecek bir şov düzenleyeceklerinden bahsediyor. In search of the Sanderson Sisters isimli bu etkinlik çevrimiçi olarak 30 Ekim’de gerçekleşecek.

Cadılar Bayramı temalı ilk film, aslında 1993 yılının temmuz ayında gösterime girmiş, bu nedenle gişesi beklentilerin altında kalmıştı. Devam filminin ise 2021 yılının Cadılar Bayramı sezonunda Disney+’ta yayımlanması hedefleniyor.

Oyuncu Sezin Akbaşoğulları’nın “favori kötülerini” yazdığı ve Sadi Güran’ın çizgileriyle hayat bulan dosyamızda Bette Middler’ın canlandırdığı Winifred Sanderson’ın da yer almıştı.  Dosyayı okumak için buradan Bant Mag. No:65’e ulaşabilirsiniz.

Yazı: Damla Tüfekli

Yükleniyor...