Hostel dizisinde başrol Paul Giamatti

Yazı: Melis Tire

2000’lerin en büyük gişe başarısına ulaşan korku filmi serilerinden olan Hostel, son filmden 13 yıl sonra dizi uyarlamasıyla geri dönüyor. İlk iki filmin yaratıcı kadrosunu bir araya getirecek dizinin başrolünde Paul Giamatti olacak.

Serinin yaratıcısı ve janrın adından söz ettiren sinemacılarından biri olan Eli Roth, hem yönetmen hem senarist hem yapımcı olarak kadroda. Senaryo, Roth ve Chris Briggs ortaklığıyla yazılıyor; yapımcı suitinde ikiliyle birlikte Mike Fleiss da var. Henüz bir kanal ya da platformla anlaşılmış olmasa da çalışmalarına başlanan Hostel dizisi, serinin modern bir uyarlaması olarak tanıtılıyor. Tabii gerilim dozunun artacağının da sözünü veriyor yapımcılar.

An itibarıyla oyuncu künyesinde yer alan tek isim Paul Giamatti. İlginçtir ki kendisi 2013’te Entertainment Weeklyye verdiği bir röportajda, yıllar önce The Illusionist için sette olduğu günlerde Eli Roth’la buluşup bir Hostel filminde küçük de olsa rol almak üzerine konuştuğunu anlatmış. 

The Holdovers (2023)

Geçtiğimiz yıl The Holdovers’taki performansıyla kulaklarını sık sık çınlattığımız Paul Giamatti, bu filmle Altın Küre kazanmış ve Oscar, BAFTA gibi prestijli ödüllere aday gösterilmişti. Yakın gelecekte kamera karşısına geçeceği bir diğer iş de Downton Abbey 3. Yani aynı isimli popüler diziden uyarlanan film serisinin üçüncü halkası. Daha önce de dizide de canlandırdığı Harold Levinson suretinde izleyeceğiz Giamatti’yi. Yönetmen koltuğunda bir kez daha Simon Curtis yer almakta.

Paul Giamatti için yaklaşan projeler arasında bir başka devam filmi daha var. 2015 yapımı aksiyon filmi San Andreas’ın nasıl bir yerden devam edeceği ya da sinopsisi henüz bilinmiyor. Başrol Dwayne Johnson ve Giamatti, ilk filmdeki karakterlerine döneceği resmiyet kazanan isimler.