HP’den yüksek performanslı, yeni nesil bilgisayarlar: Spectre x360 ve Envy

Bilgisayar sektörünün önde gelen markası HP yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda yeni bir dönem açıyor. “Kendin Ol” mottosuyla yola çıkan HP, dizüstü bilgisayarların en önemli kişisel eşya olduğu günümüzde evinizin rahatlığında, her anda yanınızda olacak yeni ürünleriyle, yaşamınızın doğallığını destekleyecek ve özelinizi koruyacak dizüstü bilgisayar / tabletler hayal etti.

Kendin Ol: HP Spectre x360 her halinize uyum sağlıyor
Esnek ekran kullanımıyla ister dizüstü bilgisayar ister dokunmatik ekranıyla tablet olarak kullanabileceğiniz Intel® Core™ i7 işlemcili HP Spectre x360,günümüzde evin her yanında kullandığımız bilgisayarı ihtiyacımıza göre şekillenecek şekilde üretti. Heyecandan durduramadığınız dizinin devamını tuvalette mi izlemek istiyorsunuz? Veya evin kalabalık olduğu bir anda işinize yerde yatarak mı devam etmek istiyorsunuz? Sevgilinizle kucak kucağa izleyeceğiniz bir film mi seçeceksiniz? HP Spectre x360’ı her ihtiyacınıza göre ve her pozisyonda kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Aşağıdaki videoya bir göz atın.

WebCam Kill Switch ile özelinizi koruyun
Dizüstü bilgisayarların ve tabletlerin demirbaşı gelen ekran üstü kamerası aynı zamanda hackerların da favori özelliklerinden. Ekran üstü kameraların dışarıdan hacklenmesinin ne kadar kolay olduğunun genel geçer bir bilgi olduğu günümüzde bu kameraların görüşünü yapıştırma, post it hatta sakızla kapatmak da adet haline geldi. HP pratik olduğunu söyleyemeyeceğimiz bu “kendin yap” stratejisine oldukça kolay bir alternatif getiriyor: Webcam Kill Switch. Bilgisayarın yanında bulunan tek düğme ile kapatıp açabildiğiniz web kamerası, yanlışlıkla açılan görüntülü aramalara ve haberiniz olmadan sizi gözetlemeye çalışan meraklı gözlere karşı kolay ve hızlı bir çözüm sunuyor. Bu şekilde her anınızda yanınızda tutmak istediğiniz bilgisayarınızın karşısında, webcam’in her an bir gözetleme deliğine dönüşme korkusu olmadan, istediğiniz kadar rahat olabiliyorsunuz.

HP Envy ve Spectre x360 teknik özellikleri ile de göz dolduruyor
HP Spectre x360 ve Envy modellerinin teknik özellikleri bir bilgisayardan beklediğiniz her şeyi fazlasıyla karşılıyor. Son model işlemciler, dayanıklı gövdeler, üstün görüntü kalitesi ve daha fazlasını arıyorsanız bu iki ürünün özelliklerine mutlaka göz atın:

HP Envy (13-aq0002nt) ve HP Spectre x360 (13-ap0002nt) modelleri Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 4,6 GHz’ye kadar çıkabilen, 8 MB önbelleğe sahip, 4 çekirdekli Intel® Core™ i7-8565U işlemci ile donatıldı. Yerleşik 8 GB DDR4-2400 SDRAM ile gelen modeller 512 GB sabit sürücüye sahip. Yalnızca Sopwectre x360’da bulunan, hızlı şarj özelliğine sahip Thunderbolt™ 3 haricinde her iki model de USB Type-C™ 3.1, USB 3.1 Gen2 Type-A™, ve bir adet kulaklık/mikrofon birleşiminden oluşan, arayacağınız tüm girişlere sahip. HP Envy ve HP Spectre x360 laptop’lar ayrıca BANG & OLUFSEN ses sistemi ile zengin ve gerçek bir ses deneyimi sunuyor.

13 inç modeli 1.33 kg, 15 inç modeli ise 2.17 kg ağırlığında olan HP Spectre x360’in üstün 4 hücreli lityum iyon pili ise 13 inç modelinde 22 saat 30 dakikaya, 15 inç modelinde ise 17 saat 30 dakikaya kadar varabilen kullanım ömrü sunuyor. 13 inç modeli 1.2 kg ağırlığındaki HP Envy’nin pil ömrü ise 11 saat 30 dakikaya kadar varıyor.

HP’nin Premium Ailesi’nin üyeleri hakkında daha detaylı bilgi için sizi buraya alalım.