Euphoria yıldızı Hunter Schafer, The Hunger Games âlemine adım atıyor

Suzanne Collins’in çok satan romanlarından uyarlanan, tüm dünyada gişe rekorları kıran ve canlandırdığı Katniss Everdeen karakteriyle Jennifer Lawrence’ın uluslararası bir yıldıza evrilmesine yol açan The Hunger Games serisi için dönüş zamanı. İki bölüme ayrılmış The Hunger Games: Mockingjay filmleriyle 2015’te veda ettiğini düşündüğümüz sinematik uyarlamalara bir yenisi eklenmeye hazırlanıyor. Oyuncu kadrosu da şekillenmeye devam ediyor.

Advertisement

Geçtiğimiz haftalarda Rachel Zegler,Tom Blyth, Jerome Lance, Ashley Liao, Knox Gibson, Mackenzie Lansing, Aamer Husain gibi isimlerin The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes filminde rol alacağı açıklanmıştı. Kadroya katılan son isim, Euphoria’nın Jules’u olarak tanıdığımız Hunter Schafer

2020’de yayımlanan The Ballad of Songbirds and Snakes / Kuşların ve Yılanların Şarkısı romanından uyarlanacak film, Katniss Everdeen’in öyküsünün yıllar yıllar öncesinden bir anlatı önümüze getirecek. Film serisinde Donald Sutherland tarafından canlandırılan Başkan Coriolanus Snow, henüz 18 yaşında bir genç. Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçerken, akıl hocası olarak 10. Açlık Oyunları’na dâhil olan Coriolanus’a, tamamı kadınlardan oluşan, yoksul bir mıntıkanın sorumluluğu verilecek. Şarkı söylemedeki yeteneğiyle Panem’ın hayranlığını kazanmak üzere olan, karizmatik Lucy Gray Baird de bu kadınlardan biri.

Yeni The Hunger Games filminde genç Coriolanus Snow’u, The Gilded Age dizisinden anımsanabilecek Tom Blyth’in canlandıracağı duyurulmuştu. Lucy Gray Baird’e de Steven Spielberg filmi West Side Story ile yıldızı parlayan Rachel Zegler hayat veriyor. 

Hunter Schafer ise filmde Tigris Snow isimli karakterle karşımıza çıkacak. Kendisi, Coriolanus Snow’un kuzeni, yoldaşı ve alacağı hemen her kararda söz sahibi olan birisi. The Hunger Games serisinin Mockingjay: Part 2 filminde bu karakteri Eugenie Bondurant canlandırmıştı.

Kariyerinin kamera önündeki ilk performansı olan Euphoria ile övgüler toplayan Hunter Schafer, yeni NEON projesi Cuckoo’nun da kadrosunda yer almakta. Alman yönetmen Tilman Singer’in ilk uzun metraj işi olacak filmde Gemma Chan, Sofia Boutella ve John Malkovich gibi oyuncuları da izleyeceğiz.

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes, 2023’ün sonbahar aylarında vizyona girecek.