Huzurlarınızda "Death Note"un tüm bölümlerinin yer aldığı 2400 sayfalık baskısı

Kült manga serisi Death Note‘un bugüne dek yayınlanmış tüm bölümlerinin yer aldığı ve tam 2400 sayfadan oluşan baskısı geçtiğimiz hafta Shueisha tarafından Japonya’da satışa sunuldu.

2003-2006 yılları arasında yayınlanan 12 bölümün tamamının yer aldığı derleme, şimdiye dek anime, video oyunu ve müzikal uyarlamaları yapılmış Death Note‘a dair en kapsamlı yayın. Geçtiğimiz yıl açıklanan istatistiklere göre dünya genelinde 30 milyon üzerinde satışı yapılmış olan Death Note‘un tüm bölümlerini tek bir ciltte toplamak fikri de özellikle serinin hayranlarını fazlasıyla cezbetmiş gibi görünüyor. Zira 24 Amerikan Doları’na satışa sunulan ilk baskıların hepsi şimdiden tükenmiş. Death Note‘un bu özel derlemesinin yeniden basılıp basılmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Netflix’in bir Death Note filmi için çalışmalarını sürdürdüğü ve söz konusu filmin önümüzdeki yıl görücüye çıkacağı da biliniyor. Serinin kült karakterlerinden Ryuk’u Willem Dafoe’nun canlandıracağı filmle birlikte Death Note‘a dair birçok farklı yayın ve derlemenin satışa çıkmasını bekleyebiliriz.

deathnote2