İklim krizini konu eden yeni bir çizgi roman serisi: “No One’s Rose”

İklim krizine dair bilinçlendirme çabaları artık medyanın çok çeşitli platformlarında yerini alıyor. Geçtiğimiz günlerde, iklim aktivisti Greta Thunberg hakkında bir belgeselin Hulu’da yayınlanacağını öğrenmiştik. Şimdi de Vault Comics’ten iklim krizine dair yeni bir çizgi roman yayımlayacakları haberi geldi. 

Zac Thompson ve Emily Horn’un kaleme aldığı No One’s Rose adlı bu yeni çizgi roman serisinin görsellerinin arkasındaki isim ise Marvel, Oni Press, Dark Horse Comics, Éditions Glénat, Dynamite Entertainment gibi yayıncılarla çalışan Alberto Jimenez Alburquerque.

No One’s Rose, “Green Zone” isimli ütopik bir şehirde geçiyor. İnsan çağının sona ermesinden yüzyıllar sonrasında geçen hikâye, uygarlıktan geride kalan tüm insanların sürdürülebilir enerji kaynaklarıyla desteklenen Green Zone’da hayatlarını sürdürmesini konu alıyor. Bölgede yaşayan genç biyo-mühendis Tenn Gavrilo ve ütopyayı yıkmak isteyen kardeşi Seren ile yaşadığı çatışma da romanın iyi ve kötü karakterlerini orta koyuyor.

No One’s Rose’un yazarları, bu serinin üç senelik bir çalışma sonunda ortaya çıktığını belirtirken yarattıkları evreni en ufak detaylarına kadar hesapladıklarını da eklemişler. Bu heyecan verici çizgi roman, 2020 Mart’ında piyasaya çıkacak.

Yazı: Eylül Aytan


Yükleniyor...