İKSV ve Southbank Centre ortaklığıyla çevrimiçi The Cinematic Orchestra konseri

İKSV ve Southbank Centre’ın kurduğu  ortaklıkla evlerin kapıları Londra Royal Festival Hall’a açılıyor. Sahnede ise İstanbul’da unutulmaz birçok konser veren elektronik caz topluluğu The Cinematic Orchestra var. Tarih, 11 Aralık. Türkiye saatiyle 12.00 ve 23.00’te iki seans olarak gerçekleşecek konser Dice platformu üzerinden Türkiye’de de izlenebilecek.

12 yılın ardından gelen To Believe 

İngiliz grup 2019’da 12 yıllık aranın ardından gelen To Believe’i yayımlamıştı. Ninja Tune ve Domino ortaklığıyla piyasaya çıkan albüm, “gerçek” kavramının peşine düşen konsept bir çalışma. Her albümünde ilgi çekici düetlere imza atan The Cinematic Orchestra’ya To Believe’de de Moses Sumney, Roots Manuva, Grey Reverend ve Heidi Vogel gibi isimler eşlik etmekte. 

To Believe parçalarına yapılmış remiksleri derleyen albüm de bu sene yayımlandı. Dorian Concept, Kelly Moran, Fennesz, Actress ve Mary Lattimore gibi isimlerin remikslerine buradan ulaşabilirsiniz.

11 Aralık’taki konserde grubun To Believe parçalarının yanı sıra 1999’da başlayan serüvenine iz bırakmış parçaları da çalacağını biliyoruz. Ayrıca The Cinematic Orchestra’nın şimdiye dek gerçekleştirdiği ilk çevrimiçi konser olacak.

Leander Ward yönetiminde gerçekleşecek çevrimiçi performansın 12.00 gösterimi için buraya, 23.00 gösterimi için de buraya tıklayabilirsiniz. Bilet fiyatı ise 23.50 dolar.  

Yazı: Naz Başaran

Yükleniyor...