İlk kadın Noel “Baba”nın maceralarına hazır mıyız?

HBO Max; The Boondocks, Gen:Lockın ikinci sezonu ve 1920’lerde Çin’de geçen bir Gremlins ön hikâyesi olacak yetişkin anime serilerinin arasına katılacak yeni bir animasyona daha yeşil ışık yaktı. Daha önce 2011 yapımı dram filmi Take This Waltzda izlediğimiz ikili Seth Rogen ve Sarah Silverman’ın seslendireceği Santa Inc.; ilk kadın Noel “Baba” olmayı hayal eden, Kuzey Kutbu’nda yaşayan elf Candy Smalls karakterini merkezine alacak. Noel Baba’nın varisi olan Seth Rogen’ın karakteriyle hayallerinin peşinden giden Candy arasında geçecek maceraları izleyeceğimiz dizinin 8 bölümü için Warner Media ile anlaşıldı. 

Advertisement

Geçtiğimiz ay üçüncü sezon onayı alan Shrillin yaratıcılarından Alexandra Rushfield’in dünyasında şekillenecek Santa Inc. için yapılan en iddialı yorumlardan biri HBO Max’in Animasyon ve Komedi departmanından geldi: “Uzun zamandır hayalini kurduğum, tatil ruhunu yansıtacak feminist bir yetişkin komedisi fikri vardı. Seth ve Sarah’nın seslendirmeleriyle yaratılan bu animasyonun HBO Max’e harika uyum sağlayacağını düşünüyorum.” 

HBO Max’in 27 Mayıs’ta 10.000 saati aşkın içeriğiyle yayına başlaması öngörülüyor. Friends, Game of Thrones, The Big Bang Theory ve The Sopranos gibi birçok hayranı olan dizilerle birlikte, Warner Bros. stüdyolarında çekilmiş onlarca filme erişme fırsatı yaratacak bu yeni streaming platformunun Türkiye’de ne zaman hizmete başlayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Yazı: Asena Büyük