Disney’den yeni “Lion King” filmi hakkında açıklamalar

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ilk fragmanıyla büyük yankı uyandıran Disney’in yeni Lion King filmi hakkında merak edilen birçok şey var. Filme dair bir röportaj veren Disney’in prodüksiyon şefi Sean Bailey, yeni Lion King ’de izleyicileri bazı yeniliklerin beklediğinin ipuçlarını verdi.

The Hollywood Reporter’a konuşan Sean Bailey, orijinal filmdeki sahnelerin CGI karakterlerle yeniden çekilmişi gibi görünen fragmanın yarattığı beklentilerin farkında olduklarını ama yeni Lion King ’in ilk filmin birebir yeniden çekimi olmadığını belirtti. “ Lion King fazlasıyla sevilen ve saygı gören bir film, o yüzden insanların sevdiği bazı bölümlere özen göstermek gerekiyordu” diyen Bailey, filmde çeşitli yeniliklerin de yer aldığını açıkladı. 19 Temmuz’da gösterime girecek olan filmin hazırlık aşamalarını “yeni bir hikâyecilik türü” olarak tanımlayan Bailey, özellikle hem canlı aksiyon hem animasyon tekniklerini harmanladıklarının altını çizdi.

Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Billy Eichner, John Oliver gibi isimlerin seslendirme kadrosunda yer aldığı filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.