İlk otizmli süper kahraman çizgi romanıyla tanışın: Face Value Comics

Otizmli gençlere yardım etmek ve dünya genelinde bu konuda bilinç arttırmak için çalışmalar yürüten Autism at Face Value isimli organizasyon, çalışmalarına bir de çizgi roman ekledi. Çok büyük bir ilgiyle karşılaşan Face Value Comics‘in ilk sayısı kısa sürede tükendi!

İlk otizmli süper kahraman olan Michael’in ana karakteri olduğu serinin ilk sayısının ikinci ve üçüncü baskılarının yolda olduğu açıklandı. Serinin bu denli ilgi görmesinde NBC’nin geçtiğimiz hafta ekibi ve ana karakter Michael’ı haber yapmış olmasının payı da büyük.

Çizgi romanın otizmli tek karakteri Michael değil. Face Value Comics‘te yer alan karakterlerin büyük kısmında farklı türlerden otizm görülüyor. Face Value ekibinin yaptığı açıklamaya göre çizgi roman, bir tür bilimkurgu dünyasında bolca robot ve uzaylının olduğu bir yerde geçiyor. Ekip açıklamada özellikle otizmli insanların teknoloji ve karışık detaylarla arasının iyi olduğuna dikkat çekiyor.

Face Value Comics‘in ilk sayısını basılı olarak elde etmek zor. Ama buraya tıklayarak dijital versiyonunu satın alabilirsiniz.