“Insecure” dizisi, video oyun uyarlamasıyla kapsama alanını genişletiyor

Issa Rae’nin HBO’da yayınlanan dizisi Insecure bu sezona sadece dizi olarak değil, aynı zamanda mobil video oyunu formatıyla geri dönüyor. Glow Up Games’in geliştirdiği Insecure: The Come Up Game adlı oyunda her oyuncu, sevilen dizi karakterlerine Sims gibi kendi tasarladığı hayatı yaşatabilecek. 

Glow Up Games ekibinden Latoya Peterson bu yenilikçi proje hakkında WIRED’a verdiği röportajda şunları söylüyor: “Insecure’a bu projeyi sunduğumuzda çıta bir anda yükseldi. Siyah IP’lerin oyun evrenine dönüşmesi sık rastlanan bir şey değil. Ama bu, Girlfriends, Living Single ve Martin gibi dizilerin oyun adaptasyonu hak etmediği anlamına gelmiyor. Ya da Atlanta ve Black-ish’in... Bu hak onlara verilmiyor. Bu yüzden Insecure’un ses getiren bir adaptasyon olacağını biliyorduk.” 

Ayrıca şirketin CEO’su Mitu Khandaker, bu tarz bir hikâyeyi video oyunu formatında anlatmanın doğru bir hamle olduğunu belirtiyor. Video oyunlarının siyah karakterleri benimsemesinin zamanının geldiğini vurgulayan Khandaker, bu söyleminin hem karakterleri hem de oyunu geliştiren ekipte yer alanları kapsadığını belirtiyor.

Dizinin dördüncü sezonu 12 Nisan’da başlayacak. Oyun da önümüzdeki haftalarda App Store ve Google Play’de yer alacak. Daha önceki yıllarda video oyununa dönüştürülen diziler arasında Buffy the Vampire Slayer, CSI, Doctor Who, Law and Order ve X-Files gibi örnekler de var.

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...