İşitsel/görsel dehlizlerde buluşalım: “[have] A NICE DAY/PARTY”

Atay İlgün ve Caner Bozkurt’un kurduğu HYPERCORTEX ve X-Topia ortaklığıyla hayat bulan siber festival [have] A NICE DAY/PARTY, canlı A/V konserlerden oluşan tek gecelik bir festival ve kalıcı bir sergiyi kapsayan sanal bir deneyim vaat ediyor. 12 Haziran Cuma akşamı başlayacak festival, farklı disiplinlerin iç içe geçtiği merak uyandıran bir programa sahip.

Cuma akşamı 20:00’de start alacak [have] A NICE PARTY, teknik aksaklıkları minimize etmek amacıyla iki farklı odada aynı anda 50’şer kişinin katılabileceği bir formatta gerçekleşecek. Zihin açıcı işitsel ve görsel performansları bir araya getiren festivalin akışı şu şekilde:

20:00 DJ Sessiz Kavun [WARM-UP]
20:45 braun.aar
21:30 Deniz Erdem + Sina Barlas
22:15 THE PRIMER
22:45 Varteres Durise + Alper Yıldırım
23:30 Jtamul
00:10 DJ SACRIFICE [AFTER]
00:45 DJ Zen Beer + Plum Pickle + Roasted Peanut [AFTER] 

13 Haziran Cumartesi günü cereyan edecek [have] A NICE DAY etkinliği ise programın sergi ayağı. 3D heykellere, siber avatarlara, video enstalasyonlarına, kendi varlığını kullanıcı etkileşimi ile sağlayan eserlere, geleneksel sanata ve internet felsefesine odaklanarak farklı türlerde dijital içerikleri bir araya getiren serginin (sanal) açılış kokteyli saat 20:00’de gerçekleşecek. Dijital mecrada hayat bulmuş iki kata yayılmış toplam sekiz odada gezilebilecek sergide yer alan sanatçılar da şöyle:

/da, Ahmed Bektaş, Alp Tuğan, Ashberry, Balkan Karışman, Berkin Gülten, Betül Aksu, Bora Başkan, Cem Güven, Cyber Rabbit, Deniz Kulaksızoğlu, Ece Özalp, Egemen Hocaoğlu, Elçin Arpaçay, Kaan Ülgener, Koray Kantarcıoğlu, Meltem Şahin, Mine Özgüle, Motus.Lumina, Oddviz + Pullahs, Ömer Özcelik, Özcan Saraç, Selçuk Artut, Tuğçe Evirgen, Yasemin Demirel, Zeynep Tümertekin

Etkinliğe katılım detayları için [have] A NICE DAY/PARTY’nin Facebook etkinlik sayfasına göz atmanız tavsiye edilir.