İşSanat’ın yeni sezonu dopdolu: The Tiger Lillies, Arturo Sandoval, Francesca Gagnon ve dahası

İşSanat, “Hep sanat her renk sanat” mottosuyla hazırladığı 19. sezon programını dün akşam gerçekleşen lansman toplantısıyla tanıttı. Klasik müzik, caz, dünya müzikleri ve fazlasıyla dolu programda heyecan verici konserler bizi bekliyor.

2018-2019 İşSanat konser takviminin en dikkat çekici konuklarından biri, şüphesiz ki müziğinde kalıplardan uzak durmayı kendine kural edinen İngiliz topluluk The Tiger Lillies. Otuz yıllık müzikal serüveni boyunca Brecht-vari bir punk kabaresini sahneye taşıyan üçlü, sokak tiyatrosu ve müziği kesiştirdiği avangart ifade biçimiyle tanınıyor. The Tiger Lilillies, 19 Şubat’ta İstanbul’da!

Festivalin caz programının öne çıkan isimlerinin başında da Arturo Sandoval geliyor. Kariyeri boyunca 19 dalda aday gösterildiği Grammy Ödülü’nü 10 kez kazanmayı başaran Kübalı müzisyen, günümüzün sayılı trompet ustalarından biri. Sandoval, 27 Şubat akşamı Tiki Pasillas, Dave Siegel, Johnny Friday ve Kemuel Roig’in yer aldığı orkestrasıyla sahnede olacak.

Cirque du Soleil’in baş solisti Francesca Gagnon da bu seneki İşSanat programının dikkat çeken isimlerinden. Özellikle “Alegria” şovuyla tanınan Gagnon, uzun yıllar boyunca Cirque du Soleil gösterilerinin müziklerini bestelemiş olan René Dupéré ve orkestrası eşliğinde İşSanat’a konuk olacak. Ekibe 11 Nisan’da gerçekleşecek konserde Türkiye’nin başarılı topluluklarından Semplice Yaylı Quartet de eşlik edecek.

Avustralya’nın son yıllarda caz sahnesine kazandırdığı en büyük yeteneklerden biri olan Sarah McKenzie de 4 Aralık akşamı ilk kez İstanbullu dinleyicilerinin karşısına çıkacak. Berklee College of Music’ten mezun olan McKenzie, okulun ardından Paris’e taşınmasıyla yolunun kesiştiği Brian Bacchus ile adını duyurdu. Son albümü Paris In The Rain’i prestijli etiket Impulse! aracılığıyla yayınlayan Sarah McKenzie, birçok müzik otoritesine göre “yeryüzüne caz söylemek için gönderilmiş”.

İşSanat programında yer alan diğer konser ve etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmak için buraya tıklamanız yeterli. Konserlerin biletleri 8 Ekim’de satışa çıkıyor.