İstanbul Cocktail Festival, altıncı edisyonuyla 5-6 Ağustos’ta

Yazı: Güven Yalın

Yaratıcı görünümleri, birbirinden farklı sunumları ile yeme içme dünyasının yıldızı kokteyllerin, Türkiye’deki ilk ve tek festivali İstanbul Cocktail Festival’ın bu seneki edisyonu için geri sayım başladı. 5-6 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek festivalin programında birçok heyecan verici konser ve etkinlik yer almakta.

Wonder Wheel ve URU organizasyonu ile bu yıl altıncı kez düzenlenen İstanbul Cocktail Festival; popüler kokteyl duraklarının en sevilen sunumları, uzman miksolojistler ve gurmelerden atölyeler, her damak tadına hitap edecek yemek alanı, özgün butiklerin tasarım ürünleri, gün boyu sürecek aktiviteler ve oyunlar ile renklenecek. 

Sahne akışı da dopdolu; funk, disco, caz, synth pop gibi türlere yayılıyor. İlk gün Umutcan Genç’in DJ setiyle başlayacak programda Selin, Mert Demir, KÖFN ve İlhan Erşahin & Kaan Düzarat var. 6 Ağustos Pazar gününün startını Eylül Su ve Mertkan AKD’nin setleri yapacak. Deniz Sipahi ve Emir Taha konserlerinin ardından festivalin finalini Parlophone ve Mine Records etiketleriyle yayımladığı albümlerle tanınan İngiliz müzisyen Elderbrook yapacak.

İki günlük İstanbul Cocktail Festival programı hemen aşağıda.

5 Ağustos Cumartesi
Kapı açılış: 14.00

16.15 Umutcan Genç
18.15 Selin
19.45 Mert Demir
21.15 KÖFN
23.00 İlhan Erşahin & Kaan Düzarat

6 Ağustos Pazar
Kapı açılış: 14.00

14.00 Eylül Su
17.15 Mertkan AKD
19.15 Deniz Sipahi
21.00 Emir Taha
22.30 Elderbrook

Festivalin biletleri Biletix, Biletino ve KüçükÇiftlik Park gişesinde.