İstanbul Tasarım Bienali’nden podcast serisi

İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali, yeni bir podcast serisine başladı. Tasarım Bienali Sohbetleri, önceki yıllarda bienale konuk olmuş edisyon küratörleri ve katılımcılarının sohbetlerini içerecek. Günümüzde halen güncelliğini koruyan sergi ve projeleri bugünden yorumlayacak olan sanatçılar, 17 Haziran’dan itibaren her çarşamba İKSV’nin Spotify hesabından dinlenebilecek. 15 programdan oluşacak serinin katılımcılarının bazıları Jan Boelen, Vera Sacchetti, Nadine Botha, Orkan Telhan, Judith Seng, Camilo Oliveira ve Emre Arolat gibi isimler olacak.

Şimdiden ilk bölümü yayımlanan podcast serisinde bienal ekibinden Deniz Ova, Bahar Türkay, Merve Yücel ve Can Koçak geçmiş sergilerin hazırlıklarında yaşadıkları “sahne arkası” anılarından bahsediyor.


17 Haziran Çarşamba günü yayımlanacak bölümde, 4. İstanbul Tasarım Bienali küratörü Jan Boelen ve yardımcı küratörler Vera Sacchetti ile Nadine Botha’yı dinlenebilecek. Her çarşamba yayımlanacak yeni bölümlerin konularını öğrenmek için İstanbul Bienali’nin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Yazı: Betül Kamış