İstanbul’da üç ayrı mekanda Record Store Day kutlanıyor

Her sene nisan ayında dünya genelinde kutlanan, kimi kesimler tarafından tepkiyle kimi kesimler tarafından coşkuyla karşılanan Record Store Day (Plak Dükkanları Günü), bu sene 13 Nisan Cumartesi kutlanıyor. Birçok sanatçı bugüne özel albüm ve single’lar yayınlarken, İstanbul’da da çeşitli etkinlikler olacak. 13 Nisan Cumartesi günün erken saatlerinde başlayacak İstanbul’daki Record Store Day takvimine bakalım.

Uzun yıllardır Türkiye’de bugünü bir festivale dönüştürmeyi alışkanlık edinen Kontra Record Store’da bu yıl da harika bir program bizi bekliyor. Saat 15:00’te Selin Sümbültepe konseriyle başlayacak Record Store Day programında Mind Shifter, Ati ve Aşk Üçgeni, The Kites gibi gruplar bulunuyor.

Hem bir plak dükkanı hem de kayıt stüdyosu olarak işlev gören Analog Kültür de Record Store Day kutlamalarını, kuruluşunun beşinci yılıyla birleştirip büyük bir parti düzenliyor. “Dükkan” ve “Stüdyo” olarak iki ayrı sahne hazırlayan Analog Kültür, 13 Nisan günü Fluctuosa, Brek, Barlas Tan Özemek, Cem Özel, Mr. Zula ve nicesini ağırlayacak.

Kadıköy’ün köklü mekanlarından arkaoda’da da Record Store Day özel bir programla kutlanıyor. Seneler boyunca birçok plak dükkanını hem DJ kabininde hem de özel etkinliklerle bahçeye kurulan stantlarda ağırlayan arkaoda’da Record Store Day Special programı 16:30’da Mert Topuz, Haluk Damar ve Gül Güngör gibi plak koleksiyonerlerinin setleriyle başlayacak. Akşamsa kabin Taha Kiremitçi ve İngiltere merkezli plak şirketi Rhythm & Section bünyesinden Contours’a emanet.