İstanbul’un özel tiyatrolarına destek: Bizde Yerin Ayrı

Özel tiyatroların üretimlerini iyileştirmek ve profesyonel bir çizgiye taşımak amacıyla kurulan Tiyatro Kooperatifi’nin yönetim kurulunda Iraz Yöntem, Yeşim Özsoy, Mert Fırat, Muharrem Uğurlu, Ersin Umut Güler bulunuyor. Kooperatif, 8 Mayıs’ta başlattığı Bizde Yerin Ayrı projesi ile seyircilerin mobilet’ten istediği paketi satın alabileceği bir sistem sunuyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında kurulan İstanbul Tiyatro Kooperatifi; COVID-19 salgını sürecinde kooperatife dahil olan bazı özel tiyatrolar için bir kampanya başlattı. Bizde Yerin Ayrı ismiyle başlatılan kampanyada tiyatro severler 2020-2021 sezonu için şimdiden bilet alabiliyorlar. Birbirinden farklı altı paket sunan kampanyada seyirciler istedikleri oyunlara, galalara bilet alabiliyor, istediği tiyatroyu şimdiden desteklemiş oluyor.

Kooperatife üye 23 tiyatronun/ekibin katıldığı kampanyanın biletleri mobilet’ten satılıyor.

Konuyla ilgili detaylı gelişmeleri hem Tiyatro Kooperatifi hem de Bizde Yerin Ayrı’nın Instagram ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Teknikten oyuncusuna zor bir dönemden geçen tüm tiyatro ekipleri için anlamlı bir destek sağlanması umuduyla…

Yazı: Hande Sönmez