J. Cole’dan yeni bir Spotify rekoru

K.O.D. isimli yeni albümüyle geçtiğimiz hafta sonunun en çok konuşulan isimlerinden biri olan J. Cole, söz konusu albümle bir Spotify rekorunu da ele geçirdi.

Günümüzün en büyük müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify’da albümün yayınlandığı cuma günü tutulan istatistikler, ilginç bir rekoru da beraberinde getirdi. J. Cole’un yeni albümüne ismini veren açılış şarkısı, 24 saat içerisinde 4.2 milyon kez dinlendi ve ilk gününde en çok dinleme sayısına ulaşan şarkı ünvanını kazandı. Bu istatistiği sıra dışı kılan detaylardan biri, rekorun önceki sahibi olan Taylor Swift’in “Look What You Made Me Do” şarkısına attığı fark. Swift’in şarkısı, yayınlandığı gün Spotify’da 3.8 milyonluk dinlemeye ulaşmıştı.

J.Cole’un aynı albümde yer alan bir diğer şarkısı “Photograph” da 3.5 milyonla listenin üst sıralarında kendine yer edindi. K.O.D. ’yi henüz dinlemediyseniz, albümün Spotify istatistiklerine hükmetmesine buraya tıklayarak yardımcı olarak ya da aşağıdaki bağlantıdan “ATM” parçasının klibini izleyerek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.