Spotify’dan kişiye özel yeni çalma listesi: “Your Daily Drive”

Spotify’ın eklediği yeni çalma listesi, araç kullananları özellikle hedef alıyor ve müzikle (radyo misali) günlük haberleri birleştiriyor.

Amerika’daki kullanıcılara tanıtılan “Your Daily Drive” çalma listesi, kullanıcıların sıklıkla dinlediği müzik içeriklerini The Wall Street Journal, NPR ve PRI‘dan gelen haber başlıklarıyla taçlandırıyor.

“Your Daily Drive”, haftada bir güncellenen “Discover Weekly” ve her gün güncellenen “Your Daily Mix” çalma listelerinden farklı olarak, kullanıcının ilgi duyduğu içerik ve müziklere göre günde birkaç defa güncellenecek. Ayrıca liste, hiç bitmeyen miksiyle direksiyon başındakileri şarkı ya da içerik seçmekle yormayarak daha güvenli bir sürüş sağlayacak.

Bu yeni özellik podcast pazarında rekabetin tam da kızıştığı bir zamanda kullanıcılara sunuldu. Örneğin Pandora, yakın zamanda SiriusXM şirketini satın alarak odağını sesli medya programcılığına çevirmişti. Müzik ve podcast’leri bir arada içeren ürünü genişleterek SiriusXM’in talk şovlarını Pandora’ya podcast olarak yansıttı.

Spotify, geçtiğimiz dönemlerde de podcast dinleyicilerini arttırmak için belli çalışmalarda bulunmuştu. Geçen aylarda Gimlet, Parcast ve Anchor gibi önde gelen podcast şirketlerini satın aldı ve haziran ayının başında Barack ve Michelle Obama’nın yapım şirketi olan Higher Ground ile antlaşma yaptı.

(Yazı: Cansu Çubukçu)