Jane Lynch ve Cyndi Lauper’dan komedi dizisi geliyor

Glee’nin Sue Sylvester’ı Jane Lynch ve 80’lerin pop ikonu Cyndi Lauper, Netflix’te yayınlanacak yeni bir komedi dizisinin başrolleri oluyor. Dizinin senaryosu da Seinfeld yazarlarından Carol Leifer’a teslim.

Henüz ismi bilinmeyen dizinin ilk ipuçlarını Carol Leifer, geçtiğimiz temmuz ayında Facebook hesabından vermişti. Lynch ve Lauper’la yarım saatlik bir komedi dizisi üzerine çalışmaya başladığını duyuran Leifer, bu deneyimi bir “yazarın rüyası” olarak tanımlamıştı. Hafta sonu gerçekleşen ve ağırlıklı olarak televizyon dünyasının kamera arkasındaki kahramanların ödüllendirildiği Creative Arts Emmy Töreni’nde The Marvelous Mrs. Meisel dizisindeki kısa performansıyla “En İyi Kadın Konuk Oyuncu” ödülünü alan Jane Lynch, dizinin akıbetiyle ilgili somut açıklamalar yaptı. Netflix’e bu projeden bahsettiğini ve platformun da hızlı bir şekilde diziyi satın aldığını söyleyen oyuncu, komedinin konusuna dair de ilk ipuçlarını verdi. Lauper’la birlikte 60’larında ve yalnız iki kadını canlandıracaklarını söyleyen Lynch, henüz kimin oynayacağı bilinmeyen iki baş karakterin daha olduğunu ve dizinin “bugüne uyarlanmış Golden Girls (Altın Kızlar)” hissi taşıyacağını vurguladı.

Müzik kariyerinin yanı sıra 1980’lerin sonlarından bu yana birçok televizyon ve sinema yapımında izlediğimiz Cyndi Lauper, son olarak aksiyon dizisi Magnum P.I.’ın bir bölümüne konuk olmuştu. Lynch’in açıklamalarına rağmen Netflix’ten diziye dair herhangi bir açıklama yapılmadı.