Japanese Breakfast’tan rengârenk albüm habercisi: “Be Sweet”

Michelle Zauner, solo indie pop projesi Japanese Breakfast’ın üçüncü albümünün yaklaştığını müjdeledi. Dead Oceans etiketiyle 4 Haziran’da yayımlanacak Jubilee isimli albümün ilk teklisi “Be Sweet” aramızda.  

80’lerin synth müziklerine göz kırpan Japanese Breakfast’ın önceki parçalarına kıyasla daha renkli bir havada ilerleyen şarkının video klibini de Zauner çekmiş. X-Files esintili klipte sanatçı, Mannequin Pussy’den Missy ile bir gece vakti cereyan eden paranormal olayları bir FBI ajanı gibi sorguluyor.  

Şarkı birkaç yıl önce Wild Nothing grubundan Jack Tatum eşliğinde yazılmış. Çoğunlukla hüzünden beslenen şarkılar yazdığını hatırlatan Zauner, geri dönüşünün neşe dolu ve canlı bir müzikle olmasını arzulamış.

Son Japanese Breakfast albümü Soft Sounds From Another Planet, 2017’de yayımlanmıştı, Aradan geçen sürede şarkı yazarlığını geliştirmek için müzik teorisi öğrenip piyano çalıştığını belirten Zauner, bu zamana kadar edinmiş olduğu tanınırlığa sığınmayı düşünmeden, besteci ve müzisyen olarak, kendini daima geliştirmek istediğini açıklıyor.  

Yazı: Kerem Eyüboğlu

Yükleniyor...