Japanese Breakfast’ın otobiyografik kitabı film oluyor

Michelle Zauner, solo indie pop projesi Japanese Breakfast’ın üçüncü albümünü 4 Haziran’da yayımladı. Jubilee isimli albümün yarattığı duygu çukurlarının içinde savrulanlara güzel bir haberimiz var: Zauner’in otobiyografik romanı Crying in H Mart film oluyor.

MGM bünyesinde çalışan Orion Pictures, kitabın film haklarını aldı. Stacey Sher ve Jason Kim’in yapımcı olarak projede yer alacağı biliniyor fakat henüz yönetmen, oyuncu ya da vizyon tarihi gibi detaylar gizemini koruyor. Japanese Breakfast, romanından uyarlanacak bu film için yeni besteler de yapacak.

2018’de New Yorker’da yayımlanan ve çok konuşulan aynı isimli makalesinden yola çıkarak yazdığı Crying in H Mart kitabında Kore asıllı bir Amerikalı olarak büyümekten, annesini kaybedişinin ardından yaşadıklarından ve kendi kimliğini şekillendirme sürecinden bahsediyor Zauner. Kısa sürede New York Times’ın çok satanlar listesinde zirveye çıkan kitap, “Aile, yemek, keder ve dayanıklılığa dair zarif bir öykü” olarak tanımlanıyor.

Crying in H Mart’ın film uyarlamasının gerçek olmasının sürreel bir heyecan yarattığını söylüyor müzisyen. Kitabının kendi iyileşme sürecinin önemli bir parçası olduğunu defalarca dillendiren Japanese Breakfast’ın, içindekileri kâğıda dökerek inşa ettiği köprünün vardığı yer olarak nitelendirdiği son harikası Jubilee de hemen aşağıdan dinlenebilir.

Yükleniyor...