Jarvis Cocker distopik bir müzikalde başrol olabilir

Amerikalı sanatçı Jolie Holland, Instagram hesabından yaptığı yeni şarkı duyurusunda bir müzikal projesi üzerine çalıştığını açıkladı. Paylaşımında “Bu ülkede ne zaman müzikaller yeniden sahnelenecek Tanrı bilir” diyen Holland, devamında da Pulp’ın solisti olarak hayatımıza giren Jarvis Cocker’ın başrol teklifine sıcak baktığını belirtti.

Projenin, ismini henüz belirtmediği 1960’lı yıllarda yazılmış distopik / fantastik bir roman uyarlaması olacağını da öğrendik. Üstelik projede ilgi çekici tek isim Cocker değil. Holland, Patti Smith için de bir bölüm planladığını duyurdu.

Bu müzikal projesi gerçekleşir mi henüz bilinmez ancak Patti Smith, Jarvis Cocker gibi isimleri bir müzikalde görebilme ihtimali son derece heyecan verici. 

Teksaslı folk müzisyeni Jolie Holland, son olarak Samantha Parton ile birlikte 2017’de Wildflower Blues albümünü yayımlamıştı. Şimdilerde de Patreon sayfası üzerinden her hafta yeni bir şarkı paylaşıyor. Jarvis Cocker ise aynı sene JARV IS projesini kurdu. JARV IS, çıkışını Mayıs 2019’da “Must I Evolve” teklisiyle yaptı ve 2020’nin ilk  yarısında House Music All Night Long ve Leonard Cohen tınılarını anımsatan Save the Whale”i paylaştı. JARV IS’in yedi şarkılık ilk albümü Beyond the Pale ile de temmuz ortasında buluşmuştuk.

Yazı: Biçem Kaya