Jarvis Cocker, Lætitia Sadier ve Wes Anderson’ın yolları kesişirse

Hazır ve nazır beklediğimiz Wes Anderson filmi The French Dispatch’in anlatısında kurgusal bir 20. yüzyıl Fransa şehrinde yayımlanan bir Amerikan dergisi ve son sayısında yer alan bir dizi öykünün yer aldığını bilmekteyiz. Filmin Tip Top isimli hayali bir pop yıldızının şarkılarını içereceğini, bu şarkıları bizzat Cocker’ın seslendirdiğini de… 

Cocker’ın film için coverladığı Fransızca parçaların yer aldığı Chansons d’Ennui Tip-Top isimli albüm, geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Albümde müzisyene son projesi JARV IS’te de birlikte çalıştığı müzisyenler eşlik ediyor. 

Albümden 2. tekli de artık aramızda. Bu kez Dalida ve Alain Delon’un meşhur “Paroles, Paroles” parçasını yorumlamış Jarvis Cocker. Denkleme daha fazla heyecan katmak istercesine yanına da sevgili Lætitia Sadier’i (Stereolab) almış. 

Ajda Pekkan’dan “Palavra, Palavra” olarak dinlediğimiz şansonun yaylı melodileriyle büyüyen Cocker-Sadier coverının da yer aldığı Chansons d’Ennui Tip-Top albümü 22 Ekim’de yayımlanacak. 

Timothée Chalamet, Willem Dafoe, Frances McDormand, Adrien Brody, Tilda Swinton, Owen Wilson, Bill Murray, Edward Norton, Elisabeth Moss gibilerini bir araya getiren The French Dispatch’in fragmanını henüz izlememiş olanlar da hemen buraya.