Jason Momoa’nın “Aquaman” için ilham kaynakları: Tool ve Metallica

DC Comics’in sinematik evreninin daha vizyona girmeden tartışılan yeni filmi Aquaman’in başrol oyuncusu Jason Momoa’dan karaktere hazırlık sürecine dair ilginç bir açıklama geldi.

Metal Hammer dergisine film hakkında bir röportaj veren Momoa, karakterlerini oluştururken çeşitli metal şarkılarından ilham aldığını açıkladı. 2011 yılında başrolünde yer aldığı Conan The Barbarian filmi için hazırlanırken birçok Pantera şarkısının kilit rol oynadığını söyleyen Momoa, Aquaman için kendine yardımcı olan albüm ve şarkıları da açıkladı. Tool’un Lateralus albümünde yer alan “Ticks and Leeches” şarkısıyla birlikte Metallica’nın ilk albümü Kill ‘Em All’u öne çıkaran Momoa, karışıma birçok Black Sabbath şarkısının da girdiğini sözlerine ekledi.

Özellikle Jason Momoa’nın görünüşü itibariyle çizgi roman sayfalarındaki Aquaman’e benzememesiyle şimdiden bir çok sıkı DC okurunun eleştiri oklarının hedefinde olan film, Türkiye’de 28 Aralık’ta gösterime girecek. Filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.